Ako si zaistiť rýchlu návratnosť investície do 3D tlače?

Existuje mnoho rozumných argumentov, kde a prečo využiť 3D tlač – od výskumu a vývoja cez školstvo a zdravotníctvo až po priemysel a výrobu. Dôležitú úlohu pre profesionálnych užívateľov aj firemné tímy ale hrá investícia do nákupu a prevádzky kúpenej technológie. Nielen z priemyslu a výroby máme jednoznačnú odozvu: Investície do kvalitných 3D tlačiarní sa často vracajú za pár týždňov či mesiacov. Nie zriedka už s prvou väčšou zákazkou. Mnohé české podniky navyše kombinujú rôzne metódy 3D tlače – a dosahujú značné úspory.

Naše tipy:

Pozrite sa na 8 dobrých dôvodov, prečo investovať do 3D tlače. Vaša konkurencia nad nimi bezpochyby uvažuje tiež, mnoho českých podnikov už úspešne prevádzkuje niekoľkoročnú generáciu 3D tlačiarní.

Nezabudnite, že 3D tlač je veľmi výhodná inovácia aj v dobách škrtov a kríz. Dostupnosť 3D tlačiarní je stále väčšia, ich spoľahlivosť a univerzálnosť rastie.

Inšpirujte sa príkladmi z praxe, hľadajte optimálnu metódu 3D tlače pre váš pilotný projekt. Pokiaľ sa na ňom nasadenie osvedčí a investícia začne vracať, ste na dobrej ceste.

Nechajte si spočítať návratnosť investície na konkrétnych projektoch vo vašom podniku, ktoré vám ochotne pripraví aplikačný inžinier, ktorý pozná viaceré rôzne technológie aj ich nasadenie v praxi.

Nechajte si vytlačiť skúšobný diel. Potvrdí, čo vami zvažovaná technológia či 3D tlačiareň dokáže, pomôže vám rozhodnúť sa medzi viacerými materiálmi.